تبلیغات
نما نیوز - احمدی‌نژاد در دیدار عضو كمیته دائمی رهبری حزب كمونیست چین: افق تازه‌ای در روابط بین تهران ـ پكن ایجاد شده است
 

رییس‌جمهور هم‌زمان با چهلمین سالگرد برقراری روابط بین تهران ـ پكن با هه گوچیانگ ـ عضو كمیته دائمی رهبری حزب كمونیست چین ـ، دیدار و درباره مسائل مهم منطقه و جهان و هم‌چنین روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر كرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (شنبه) در دیدار هه گوچیانگ با اشاره به چهلمین سالگرد برقراری روابط بین تهران ـ پكن اظهار كرد: امروز پس از گذشت 40 سال افق تازه‌ای در روابط بین دو كشور ایجاد شده است كه همین امر تحولات مثبتی را به نفع دو ملت و ملت‌های منطقه رقم خواهد زد.

وی با اشاره به قرابت تاریخی بین دو كشور، گفت: امروز علاوه بر روابط تاریخی و دیدگاه‌های مشترك، شرایط ایجاب می‌كند كه سطح همكار‌ی‌ها بین تهران ـ پكن گسترش یابد، زیرا افزایش سطح همكاری‌ها به نفع منافع دو كشور و ملت‌های منطقه است.

احمدی‌نژاد افزود:جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با كشور چین ندارد و باید تلاش شود این روابط در سطح بین‌الملل نیز افزایش یابد.

او در ادامه به برخی موانع موجود در سرمایه‌گذاری بین دو كشور اشاره و اظهار كرد: با برداشتن موانع موجود، می‌توانیم به اهداف مشتركی كه دو كشور بر روی آن هدف‌گذاری كرده‌اند كه مهم‌ترین آن افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری تا 100 میلیارد دلار است، هر چه سریع‌تر دست یابیم.

احمدی‌نژاد تصریح كرد: امروز می‌توانیم در زمینه‌های گوناگون از جمله فن‌آوری، انرژی، فن‌آوری فضایی و گردشگری، همكاری‌های بین دو كشور را بیش از گذشته افزایش دهیم.

رییس‌جمهور با تاكید بر این كه امروز ایران و چین در یك جبهه مشتركی قرار دارند، گفت: امروز دشمنان مشترك دو كشور نمی‌خواهند كه ملت‌های ما پیشرفت كنند در حالی كه ایران و چین دارای تمدن و فرهنگ تاریخی و غنی هستند و هیچ وقت به دنبال منابع سایر كشورها نبودند، اما دشمنان ما با لشگركشی به سایر كشورها به دنبال پر كردن جیب‌های خود از سرمایه و منافع سایر كشورها بوده و هستند.

وی تاكید كرد: امروز باید دست به دست هم دهیم و در راستای پیشرفت ملت‌های‌مان حركت كنیم، زیرا آینده متعلق به ملت‌های ماست.

رییس‌جمهور در ادامه به نظم ناعادلانه حاكم بر جهان اشاره كرد و گفت: در شرایط كنونی چند كشور به دنبال آن هستند كه اراده خود را بر سایر كشورهای جهان تحمیل كنند كه این امر به ضرر تمامی كشورهای جهان خواهد بود، بنابراین باید تلاش كنیم تا این نظم اصلاح شود زیرا در غیر این صورت، فرصت پیشرفت از همه كشورها و ملت‌های مستقل و آزادی‌خواه گرفته خواهد شد.

هه گوچیانگ ـ عضو كمیته دائمی رهبری حزب كمونیست چین ـ نیز در این دیدار با مثبت ارزیابی كردن روابط بین دو كشور گفت: چین با یك نگاه استراتژیك به دنبال افزایش همكاری‌های خود با ایران است، زیرا افزایش این همكاری‌ها بین دوكشور علاوه بر دو ملت به نفع كشورهای منطقه است.

او با تاكید بر این كه روابط دو كشور از گذشته تا به امروز روابط مثبت و سازنده بوده است، افزود: امروز پس از گذشت 40 سال از برقراری این روابط دستاوردهای بسیار خوبی نصیب هر دو كشور شده است و باید تلاش شود سطح روابط در تمامی زمینه‌ها گسترش یابد.

این عضو كمیته دائمی رهبری حزب كمونیست با بیان این كه كشورش، جمهوری اسلامی ایران را دوست صمیمی و شریك تجاری خود محسوب می‌كند، گفت: باید تلاش شود تا سطح همكاری تجاری و اقتصادی بین دو كشور هر چه بیش‌تر افزایش یابد و با توجه به جایگاه ممتاز جمهوری اسلامی ایران در منطقه، چین به‌دنبال افزایش همكاری‌های خود در زمینه‌های مختلف از جمله راه، سد، مخابرات و انرژی با تهران است.

وی تاكید كرد: دولت چین همواره گسترش روابط خود با ایران را از اولویت‌های كاری خود قرار داده است، چون مطمئن هستیم این روابط به نفع تمامی كشورهای منطقه خواهد بود.

منبع:ایسنا

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
نما نیوز
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نما نیوزی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون درباره وبلاگ نما نیوز ؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :