تبلیغات
نما نیوز - فتح‌الله زاده:‌ یك كارت زرد به كی‌روش می‌دهم!‌ گله دارم؛ روحیه بازیكنان و مربیان تیم باید مثل من باشد استقلال، پـرسپولیس و تـراكتورسـازی مدعی قهـرمـانی‌انـد
 

علی فتح‌الله زاده معتقد است كه استقلال، پـرسپولیس و تـراكتورسـازی مدعی قهرمانی‌ لیگ برتر فصل 90-91 هستند اما قهرمانی را از تیمش می‌خواهد. او دلخوری بازیكنان را از این جهت می‌داند كه چرا گفته استقلال باید یك جام بگیرد،‌ در حالی كه می‌توانیم دو جام بگیریم. فتح‌الله زاده همچنین به خاطر انتخاب‌های كی‌روش یك كارت زرد به سرمربی تیم ملی می‌دهد!

سرپرست باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره استقلال و خریدهایش، انتظار از مظلومی و یارانش،‌ كی‌روش و تیم ملی و ... صحبت كرد كه مشروح این گفت وگو را در زیر می‌خوانید:

*استقلال 90 بسته شده است؟

ـ خدا را شكر‌ با‌ آمدن جاسم كرار،‌ علی حمودی، میثم حسینی،‌ آندرانیك تیموریان و سید مهدی رحمتی تیم ما شكل و شمایل خودش را پیدا كرده است، در كنار آن‌ها بازیكنانی را كه داشته‌ایم حفظ كرده‌ایم و قراردادشان را تمدید كردیم و در خدمت‌شان هستیم. فكر می‌كنم تاكنون تیم خوبی را تشكیل داد‌ه‌ایم و از این به بعد به بازیكنان خارجی می‌پردازیم. مذاكره‌های ما به هوارملامحمد ادامه دارد و با ولید علی بازیكن خوب كویتی هم صحبت كردیم. همچنین در حال بررسی رزومه یك بازیكن اروپایی هستیم. از همه مهمتر یك مربی تمرین دهنده سطح بالا به نام هنكه كه دستیار هیتسفلد بوده است را بكار گرفته‌ایم، فكر می‌كنم مجموعه كادر فنی حالت خوبی گرفته است و می‌شود استقلال را یكی از مدعیان دانست.

*یك بازیكن خارجی به نام "داوی" در تمرینات استقلال شركت می‌كند وضعیت او چگونه است.

ـ این بازیكن را من نمی شناسم، این مسائل از اختیارات كادر فنی است و بازیكنانی را كه فكر می‌كنند مناسب هستند در تمرین حضور پیدا می‌كنند، اگر بپسندند به او پیشنهاد می‌دهند و اگر نه ردشان می‌كنند. البته خودم یك بازیكن آفریقایی را دیده‌ام كه فوروارد خوبی است، از این هفته در تمرینات حاضر می‌شود و تست می‌دهد، اگر مورد پسند واقع شود جذبش می‌كنیم.

*چرا شایعه حضور وحید هاشمیان در تیم استقلال مطرح شد؟

وحید هاشمیان بازیكن بسیار خوب و با اخلاقی است و من این فوتبالیست را قبول دارم و اگر كادر فنی او را می‌خواست جذبش می‌كردیم.. من تابع نظر كادر فنی هستم اما باید بگویم كه هاشمیان را دوست دارم و مد نظر خودم بود اما در انتها این كادر فنی تیم است كه باید نظر بدهد.

*آرش برهانی قهر كرده بود؟

آرش برهانی اصلا قهر نكرده و چند روز پیش با من صحبت كرد و گفت كه پدرش بیمار شده است. متاسفانه بعضی از دوستان تا بازیكنی  در تمرین غیبت می كند، می گویند قهر كرده است. مگر باشگاه خانه خاله است كه كسی قهر بكند. اصلا این صحبت ها درست نیست و آرش در مرخصی بود. فوتبالیست مرخصی می خواهد باشگاه نیز قبول می كند. مگر اداره ها به كارمندان خود مرخصی نمی دهند؟ آرش ذاتا اهل قهر كردن نیست.

*صمد مرفاوی نسبت به پرداخت نشدن طلبش و همچنین ثبت قرارداد بازیكنان استقلال معترض است.

صحبت های آقای مرفاوی درست است. اما درباره ثبت قراردادها باید بگویم كه امری است كه در اختیار من نیست. آقای مرفاوی از ما طلب دارند. خیلی ها از باشگاه طلبكار بودند كه طلب های آنها پرداخت شده است اما چون او به فدراسیون شكایت كرد پروسه كار قانونی‌اش طولانی شده است. این شرایط ادامه پیدا خواهد كرد تا انشاالله فدراسیون با كم كردن آن مبلغ از محل درآمدهای ما طلب آقای مرفاوی را پرداخت كند.

*شایعه عدم اعتماد شما به پرویز مظلومی وجود دارد، نقل قول‌های شما و آقای مظلومی بر علیه هم حاشیه ساز نخواهد بود؟

من اگر به پرویز مظلومی اعتماد نداشتم كه پست سرمربی‌گری را به وی نمی دادم. درست است كه دوسال قرارداد داشته اما ما الان نیز می توانیم ادامه كار را كنسل كنیم، اما اینگونه نیست. مطمئن باشید كه اگر به پرویز مظلومی اطمینان نداشته باشم این پست را به او نمی‌دهم. هیچ مشكلی وجود ندارد و تنها گلایه من این است كه روحیه آنها نیز باید همانند من باشد. همیشه باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشند. 

*بعد از انتخاب سرپرست وزارت ورزش و جوانان مشكلات مالی باشگاه حل شد؟

ـ هنوز نه، حساب باشگاه باز نشده است. ولی ما هم بیكار ننشسته‌ایم، دكتر عباسی قول داده است كه در اسرع وقت به ما كمك كند، من از چند نفر از دوستانم كه در كارهای صنعتی و تجاری هستند مبالغی را گرفتم و پیش‌پرداخت تیموریان، حسینی، حمودی و رحمتی را پرداخت كردم. اما امیدوارم كه در آینده وضعیت بهتر از این بشود.

*وضعیت خط دفاع تیم به كجا رسید؟

ـ در پست دفاع وسط حنیف عمران زاده و پژمان منتظری را داریم و در این پست بیشتر از سه نفر نمی‌خواهیم، این دو نفر بازیكنان خیلی خوبی هستند، یك بازیكن هم در حد این دو و یا بهتر از آن‌ها باشد را می‌خواهیم كه هم در ایران پیدا می‌شود و هم در خارج. از این بابت مشكلی پیدا نمی‌كنیم.

*بیشتر در چه پستی به بازیكن خارجی نیاز دارید؟

ـ دربین بازیكنان خارجی بیشتر دنبال فوروارد هستیم، چون هافبك چپ‌مان را تقریبا پیدا كردیم.

*هوار یا ولید علی؟

از بین این دو بازیكن یكی را انتخاب می‌كنیم.

*وضعیت دروازه‌بان دوم استقلال به كجا رسید؟

در حال حاضر دو، سه گلر در تیم تمرین می‌كنند و با نظر كادر فنی یكی از آن‌ها را به عنوان دروازه‌بان دوم انتخاب می‌كنیم.

*نظرتان درباره بازیكن سالاری در فوتبال ایران چیست؟

ـ باید ببینیم كه اگر بازیكن سالاری بوجود آمده از كجا شكل گرفته است، خود رسانه‌ها بازیكن‌ را بزرگ می‌كنند، رسانه‌ها نباید افراط و تفریط كنند و باید تعادل را ایجاد كنند. ما به عنوان مدیران باشگا‌ه‌ها روزنامه‌ای در دست‌مان نیست، این مسئله در حیطه رسانه‌ها است كه چطور تصمیم بگیرند و ما هم نمی‌توانیم برایشان تعیین تكلیف كنیم. اگر چنین اتفاقی افتاده است باید خود مطبوعات تنظیمش كنند و از اختیارات ما خارج است.

* یعنی مدیران باشگاه‌ها هیچ نقشی ندارند؟

ـ احساسم این است كه باید بین رسانه‌ها و باشگاه‌ها تعامل وجود داشته باشد، بارهای گفته‌ام كه هیچ تیم فوتبالی بدون رسانه نمی‌تواند موفق باشد و هیچ رسانه‌ای هم بدون داشتن اخبار دقیق از باشگاه‌ها نمی تواند توفیق پیدا كند، بنابراین فكر می‌كنم كه رسانه‌ها و باشگا‌ه‌ها لازم و ملزوم یكدیگرند، نباید اجازه بدهیم كه یك نفر به خاطر سلایق شخصی‌اش رابطه‌ی همه را تیره كند. نباید فردگرایی داشته باشیم، باید دنبال حق و حقانیت باشیم، با سایر همكارانم كار ندارم اما فكر می كنم كه باشگاه استقلال نمی‌تواند بدون رسانه توفیق پیدا كند. اعضای رسانه‌ها از دوستانی هستند كه می‌توانند كار ما را خوب یا بد نشان دهند. بنابراین به همدیگر احتیاج داریم. با وجود كم لطفی‌هایی كه بعضی‌ها انجام می‌دهند و گاهی ناجوانمردانه و توهین آمیز مطلب می‌نویسند، این افتخار را دارم كه با ده سال سابقه مدیریت در باشگاه‌ها تاكنون یك بار هم علیه هیچ رسانه‌ای شكایت نكردم.

*مدیریت باشگاه‌ها تا چه اندازه در بوجود آمدن بازیكن سالاری تأثیر گذار هستند؟

ـ نقش مدیریت باشگاه‌ها بی‌تأثیر نیست و تأثیرگذار است اما امیدوارم در حوزه ورزش، باشگاه‌ها و رسانه‌های ورزشی با هم دوست باشند، رابطه‌ی دوستانه‌ای داشته باشند و نقد و انتقاد‌ها هم بر اساس انصاف باشد.

*چرا پس از اردوی تیم ملی در اتریش و خط خوردن نام منتظری اعتراض‌ كردید؟

ـ نمی‌توانم باور كنم كه خود كی‌روش نام پژمان را خط زده باشد.

*یعنی فكر می‌كنید كه عوامل دیگری تأثیرگذار بوده است؟

ـ فكر می‌كنم كه همین‌طور است، عوامل دیگری تأثیر گذار بود و این برای خود كی‌روش چیز مثبتی نبود. نمی‌توانم باور كنم از تیمی كه نایب قهرمان لیگ ایران شده است یك نماینده هم در تیم ملی حضور نداشته باشد و این مسئله باعث تعجب است، برای این كار یك كارت زرد به كی‌روش نشان می‌دهم، احساسم این است كه عوامل دیگری تأثیر گذار بود چون پژمان منتظری هم به لحاظ اخلاقی و رفتاری و هم به لحاظ فنی سال‌هاست كه توانمندی‌هایش را بروز می‌دهد و بهترین كارشناسان هم او را لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی ‌می‌دانند، به انتخاب كی‌روش احترام می‌گذارم ولی بپذیریم كه پذیرفتنی نیست كه از نایب قهرمان لیگ یك نماینده هم در تیم ملی نباشد و در نهایت خود تیم ملی ضرر می‌كند.

*از استقلال بازیكنانی دیگری هم بودند كه لایق حضور در تیم ملی باشند؟

ـ فكر می‌كنم خیلی از بازیكنان استقلال در حد تیم ملی هستند و حداقل سه تا چهار نفر از بازیكنانمان می‌توانستند به تیم ملی كمك كنند.

*فصل آینده استقلال چه جایگاهی را بدست می‌آورد؟

ـ قطعا جزو یكی از مدعیان هستیم، از نظر من باید قهرمان شویم، این آرزوی من است و برای رسیدن به‌ آن تلاش می‌كنیم، این پتانسیل را هم داریم اما بعضی‌ها این فشار را روی مربی ما می‌آورند كه حتما باید قهرمان بشود و اگر نشود این طور و آن طور می‌شود، خیر اینطور نیست، ما سه جام داریم كه یكی از آن‌ها را می‌خواهیم، به نظر من استقلال،‌ پرسپولیس و تراكتورسازی از مدعیان قهرمانی هستند، ان‌شا‌ءالله تا آخر فصل هم می‌بینید كه هر سه تیم در رده‌های بالای جدول قرار می‌گیرند، بعد از این تیم‌ها سپاهان و ذوب آهن هستند.

*گفته بودید كه با این تیم می‌شود دو جام گرفت و مظلومی باید یك جام بگیرد، مظلومی هم گفت كه این صحبت شما به بازیكنان برخورده است.

ـ منظور مظلومی این بود كه چون من گفته بودم باید یك جام بگیریم به بچه‌ها برخورده است، یعنی بازیكنان گفتند كه چرا حاج‌آقا گفته یك جام بگیریم، در حالی كه می‌توانیم دو جام بگیریم، بازیكنان گله مند شدند چون معتقدند توانایی گرفتن دو جام را دارند و واقعا هم همینطور است، امیدوارم با بازی‌های خوبی كه بازیكنان انجام می‌دهند بتوانیم نتیجه‌های خوبی بگیریم. از بازیكنان تیم هم تشكر می‌كنم كه با وجود اینكه طلب میلیونی دارند ولی جانانه و با تمام وجود كار را ادامه می‌دهند و به من اطمینان كرد‌ند. امیدوارم به زودی با تزریق پول بتوانم محبت‌هایشان را جبران كنم.

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
نما نیوز
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نما نیوزی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون درباره وبلاگ نما نیوز ؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :