تبلیغات
نما نیوز - علی دایی:‌ امیدوارم راه‌آهن را جمع و جور كنم
 

علی دایی گفت: عاشق كارهای سخت هستم و امیدوارم كه راه آهن به یكی از قدرت‌های فوتبال ایران تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرمربی تیم فوتبال راه آهن شنبه در نشست خبری كه پیش از اولین تمرین این تیم برگزار شد، اظهار كرد: پیش از هر چیز تولد امام زمان (عج) را تبریك می‌گویم و قبل از این‌كه به سوالات خبرنگاران پاسخ دهم می‌خواهم از طرفداران خوب پرسپولیس و همه‌ی كسانی كه در فصل گذشته كه سال بسیار سختی برای من بود به من كمك كردند، حلالیت بخواهم. خیلی دوست داشتم كه از همه‌ی آنهایی كه فصل قبل به من كمك كردند و در مواقع بحرانی من را تنها نگذاشتند اجازه بگیرم و هم‌چنین برای هواداران پرسپولیس آرزو می‌كنم به آن چیزی كه می‌خواهند برسند و اگر كم و كاستی در كارم بود من را ببخشند.

دایی در پاسخ به این سوال كه با پذیرفتن سرمربی‌گری راه آهن در این مقطع زمانی ریسك بزرگی را قبول كرده‌اید، گفت: مطمئنا كار سختی داریم. متاسفانه تیم خیلی دیر واگذار شد اما باید از شركت سرمایه‌گذاری پنا تشكر كنم كه در باشگاه راه آهن سرمایه‌ی خود را گذاشته است و طی جلسه‌ای هم كه من با آنها داشتم به نتایج خیلی خوبی رسیدیم و خود من به این ایمان دارم كه اگر فوتبال ما می‌خواهد پیشرفت كند باید به خصوصی‌سازی روی بیاورد. ضمن این‌كه من خودم همیشه دوست داشتم كارهای سخت و بزرگ انجام دهم. هم به توانایی‌های خودم ایمان دارم و هم به كسی كه آن بالاست و همیشه به من كمك می‌كند. با توجه به كادری كه تشكیل داده‌ایم و با شناختی كه از بازیكنان راه آهن داشته‌ام امیدوارم بتوانم این تیم را جمع و جور كنم. می‌دانم كه كار خیلی سختی است اما باید خوب كار كنیم تا بتوانیم نتیجه‌ی خوب هم بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن درباره‌ی این موضوع كه برخی از بازیكنان مطرح برای حضور دایی در یك تیم صبر كرده بودند اما حالا به تیم‌های دیگر رفته‌اند، گفت: ما وقت بسیار محدودی برای یارگیری داریم اما باز باید تشكر كنم از تعدادی از بازیكنانی كه شاید به خاطر من صبر كردند و از خیلی از تیم‌ها پیشنهاد داشتند اما به خاطر این‌كه فكر می‌كردند شاید من مربی یك تیم شوم و دوباره كار كنم صبر كردند. همچنین لازم می‌دانم از تمام باشگاه‌هایی كه در این مدت پس از خارج شدن از باشگاه پرسپولیس به من پیشنهاد دادند و اظهار لطف داشتند تشكر كنم. مطمئنا سعی می‌كنیم تیم‌مان را با توجه به نقاط ضعف و قوتی كه دارد تقویت كنیم. سعی‌مان این است كه از بازیكنانی كه فعلا موجود هستند بهترین‌ها را انتخاب كنیم و چه از لیگ برتر و چه از لیگ یك و هم‌چنین از بازیكنان خارجی خوب استفاده كنیم تا نقاط ضعف‌مان را پوشش دهیم.

در ادامه‌ی این نشست، فردی كه خود را بازیكن فوتبال معرفی می‌كرد میكروفن را به دست گرفت و از دایی خواهش كرد كه زمانی را برای تست دادن او در نظر بگیرد تا بتواند در راه آهن بازی كند كه دایی با خنده در پاسخ به او گفت: این‌جا كنفرانس مطبوعاتی است و من هم آن‌قدر وقت ندارم كه بخواهم از هركسی تست بگیرم تا او را به راه آهن بیاورم. هر كاری شرایط خاص خود را دارد. ضمن این‌كه خیلی‌ها را با تست دادن به فوتبال باشگاهی و ملی معرفی كرده‌ام اما با این شرایط نمی‌توانم برای این كار وقت بگذارم و باید صبح تا شب برای موفقیت راه آهن وقت بگذارم.

علی دایی در پاسخ به این سوال كه قصد دارید در این فصل با راه آهن به چه رتبه‌ای دست پیدا كنید؟ گفت: همان‌طور كه گفتم اصلا به خاطر این به راه آهن آمدم كه بتوانم در روند خصوصی‌سازی فوتبالمان نقشی را بازی كنم. فعلا در فوتبال ما سرمایه‌گذاری خصوصی فقط هزینه است اما باید در آینده با صحبت‌هایی كه با مدیران این شركت انجام داده‌اند و برنامه‌ای كه دارند به درآمد هم برسند كه امیدواریم این‌گونه شود. خود من سعی می‌كنم كه راه آهن را حداقل از وضعیتی كه سال قبل داشت خیلی بهتر كنم و این تیم را در میانه‌های جدول بیاورم و به امید خدا هدف ما بیشتر سال‌های بعد است كه بتوانیم یك تیم بهتر و پرقدرت‌تر را به فوتبال ایران معرفی كنیم اما همان‌طور كه خودتان می‌دانید ما وقت آن‌چنانی نداریم. اهل شعار دادن نیستم و سعی می‌كنم این تیم را چند رده نسبت به فصل قبل بالاتر بیاورم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن درباره‌ی رویارویی خود با پرسپولیس و هواداران این تیم در فصل جدید گفت: اگر به برنامه‌ی لیگ نگاه كنید می‌بینید كه ما در اواخر نیم فصل اول با پرسپولیس بازی داریم. فوتبال حرفه‌ای است. من اول صحبت‌هایم از هواداران پرسپولیس حلالیت خواستم. هنگامی كه من مسوولیتی در پرسپولیس ندارم، در باشگاهی كه هستم تمام تلاش خودم را می‌كنم. با این‌كه پرسپولیس همیشه در دل من جا داشته و عشق من بوده و مطمئنا همیشه عاشق این تیم خواهم بود اما من برای كاری كه می‌كنم و باشگاهی كه در آن هستم ارزش زیادی قائلم. همان‌طور كه در زمان بازی‌گری‌ام این‌طور بود. دوست دارم كه وجدانم راحت باشد. شاید بتوانم بگویم با وجدان كاری خیلی بالا در تیمم كار خواهم كرد و مطمئن باشید از این به بعد تا زمانی كه دور از پرسپولیس خواهم بود با تمام وجود كار خواهم كرد و این هم یك رویارویی فوتبالی خواهد بود و به غیر از آن مساله‌ی دیگری نیست. شاید با تیم راه آهن جلوی پرسپولیس قرار بگیرم اما هیچ موقع جلوی هواداران پرسپولیس قرار نخواهم گرفت و همیشه خودم را مدیون آنها می‌دانم.

دایی در پاسخ به این سوال كه انتخاب راه آهن در این مقطع زمانی یك ریسك بزرگ نبوده؟ گفت: من عاشق كار كردن با چنین تیم‌هایی هستم. شما زمانی می‌توانی خودت را نشان دهی كه بتوانی با چنین تیم‌هایی كار كنی. من نمی‌خواهم از خودم تعریف كنم اما زمانی كه در سایپا بودم آیا سایپا در تیم ملی بازیكنی داشت؟ اما بازیكنانم آن‌قدر خوب كار كردند و زحمت كشیدند كه به تیم ملی هم رفتند. الان هم تمام هدفم این است كه با این تیم و بازیكنانش خوب كار كنم و اگر بتوانم این تیم را به جایی برسانم مطمئنا وضعیت كاری من مشخص می‌شود و خیلی‌ها به خیلی چیزها پی خواهند برد. اگر مربی تیمی باشم كه همه‌ی بازیكنانش ملی‌پوش باشند درصد تاثیرگذاری‌ام كم خواهد بود. در چنین باشگاه‌هایی درصد تاثیرگذاری من و همكارانم بسیار بیشتر خواهد شد. من در این‌جا با انصاری‌فرد كار می‌كنم و او هم كسی است كه خودش فوتبالی بوده و در تیم ملی بازی كرده و خیلی چیزها را می‌داند. مطمئنم كه این‌جا خیلی راحت‌تر كار می‌كنم.

وی در پاسخ به این سوال كه مثل این‌كه قرار بود دیروز كریم انصاری‌فرد به باشگاه راه آهن بیاید؟ گفت: خیر، چنین موضوعی صحت ندارد. انصاری‌فرد قبل از این‌كه من به راه آهن بیایم به سایپا پیوسته است و برای كریم آرزوی موفقیت می‌كنم.

دایی در پاسخ به خبرنگاری كه پرسید وضعیت پرسپولیس را با توجه به بازیكنانی كه به خدمت گرفته در فصل بعد چطور می‌بینید؟ گفت: از این به بعد سعی می‌كنم راجع به تیم خودم صحبت كنم اما به عنوان یك پرسپولیسی برای این تیم آرزوی موفقیت می‌كنم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن در پاسخ به این سوال كه شما زمانی كه به تیم ملی و پرسپولیس رفتید از مدیران خود تعریف كردید و آنها را فوتبالی خواندید اما در پایان فصل با كدورت با آنها قطع همكاری كردید، نگران نیستید این موضوع در راه آهن هم برایتان تكرار شود؟ گفت: شما توضیح بدهید كه من زمانی كه مربی تیم ملی بودم كی از فدراسیون فوتبال تعریف كردم؟ مگر زمانی كه من آن‌جا بودم فدراسیون آدم‌های فوتبالی داشت؟ یا سال قبل در پرسپولیس مگر افراد فوتبالی در آن‌جا بودند؟ متاسفانه سوال شما بودار است و دنبال چیزهای دیگری می‌گردید. من دنبال حق و حقیقتم و این‌كه از حقم دفاع كنم. به كسی اجازه نمی‌دهم كه حق من را باطل كند. خوشبختانه گذشت زمان نشان داد كه چه كسی حق بوده و چه كسی كارهای دیگری انجام داده است. مطمئنا من سعی می‌كنم در جایی كه هستم مشكلات خانواده را به بیرون نبرم. بعضی از آقایان با كارهایی كه كردند احترام خودشان را نگه نداشتند. خوشبختانه تمام صحبت‌هایی كه انجام داده بودم مردم فهمیدند كه درست بوده است و خیلی چیزهایی كه از سه ماه پیش پیش‌بینی می‌كردم اتفاق افتاد. متاسفانه سوال شما به درد فوتبال نمی‌خورد. من هیچ موقع سرم را پیش كسی خم نمی‌كنم و مجیز كسی را نمی‌گویم. اگر می‌گفتم مطمئن باشید كه همین الان هم سرمربی تیم ملی ایران بودم. سرم زیر بغل كسی نیست و همیشه هرچه داشته‌ام از خدا بوده است. مطمئنا از مجموعه‌ای كه در آن هستم همیشه حمایت می‌كنم تا زمانی كه مشكلی پیش نیاید.

دایی در پاسخ به این سوال كه فكر می‌كنید بتوانید در آینده ریاست AFC را به دست بیاورید؟ گفت: رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا شدن تنها با تلاش من امكان‌پذیر نیست. كسانی كه به چنین جایگاه‌هایی می‌رسند مطمئنا با تلاش همگانی و حمایت كشورشان به آن دست یافته‌اند. مطمئنا من هرچقدر هم تنهایی تلاش كنم به چنین جایگاهی نمی‌رسم و حمایت‌های زیادی برای آن لازم است كه به نظر من فعلا نمی‌توان درباره‌ی آن صحبت كرد.

خبرنگاری از دایی پرسید شما فصل گذشته با پرسپولیس قهرمان شدید اما در تمرین پرسپولیس این قهرمانی را به استیلی تبریك گفته بودند، نظر شما در این‌باره چیست؟ وی گفت: وظیفه‌ی من این بود كه با تمام وجودم برای پرسپولیس كار كنم و در یك سال و نیم حضورم در این تیم هر كاری از دستم برمی‌آمد انجام دادم. در این موضوع ایرادی نمی‌بینم. مبارك تمام كسانی باشد كه الان در پرسپولیس هستند اما قبلا هم گفته‌ام كه كمترین نقش را در این قهرمانی داشته‌ام.

منبع:ایسنا

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
نما نیوز
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نما نیوزی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون درباره وبلاگ نما نیوز ؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :